جستجوی کتاب  
Skip Navigation Links
وزیر ارشاد: 93/12/03
در خصوص کسری بودجه نمایشگاه کتاب، بعدا توضیح می‌دهم

علی جنتی در جمع خبرنگاران در خصوص نامه‌ای که سخنگوی دولت برای کسری هفت میلیاردی نمایشگاه کتاب فرستاده گفت: بنده روزی ۱۰ نامه و شاید بیشتر امضا می‌کنم و نمی‌دانم که کدام نامه را می‌گوئید

به گزارش خبرنگار «نسیم» علی جنتی در حاشیهچهاردهمین جشنواره صنعت چاپ در جمع خبرنگاران گفت: برجستگان این صنعت در این جشنوارهحضور داشتند و تلاش‌های زیادی را انجام دادند.

وی افزود: عمده ویژگی جشنواره امسال اینبود که برگزار کنندگان جشنواره همه از اهالی صنعت چاپ بودند حتی داوران نیز از اهالیاین صنعت انتخاب شدند.

علی جنتی در ادامه تأکید کرد: خوشبختانهصنعت چاپ در این چند سال پیشرفت‌های خوبی داشته است اما هنوز هم برخی مشکلات را داردما باید از نظر آموزش و پژوهش کارهایی را انجام دهیم تا جوانانی که وارد این عرصه می‌شوندبا روش‌های علمی آشنا شوند.

جنتی افزود: دولت باید امکانات داخل کشوراز نظر چاپی را بررسی کند و مواردی که لازم نداریم را از خارج وارد نکنیم و محدودیت‌هاییبرای واردات ایجاد کنیم.

جنتی در پاسخ به «نسیم» در خصوص انتخابمدیر اداره کتاب وزارت ارشاد گفت: اینجا جشنواره صنعت چاپ است و بنده پاسخی به اینسئوال نمی‌دهم.

وی همچنین در خصوص معافیت مالی چاپخانه‌دارانگفت: این مسئله را با وزارت اقتصاد و دارایی در حال پیگیری هستیم و در وزارت ارشادجلساتی را وزارت ارشاد با سازمان امور مالیاتی برگزار کردیم که قدم‌های خوبی برداشتهشده است.

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمانامور مالیاتی خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در حال امضاء شدن است اما هنوز داریم برروی بعضی از بحث‌ها و موارد چانه می‌زنیم تا نظراتمان را بگنجانیم.

جنتی در خصوص نامه‌ای که نوبخت سخنگوی دولتبرای کسری 7 میلیاردی نمایشگاه کتاب فرستاده است گفت: بنده روزی ده نامه و شاید بیشتراز آن را امضاء می‌کنم و نمی‌دانم که کدام نامه را می‌گویید.

وی همچنین درباره  خصوص کسری بودجه نمایشگاه کتاب گفت: در این خصوصبعداً صحبت می‌کنم.

کليه حقوق سايت محفوظ و متعلق به انجمن فرهنگي ناشران بين المللي ايرانيان است