جستجوی کتاب  
Skip Navigation Links
تجربه اجرایی ندارم/ عضو انجمن ناشران بین‌الملل نیستم/ ناشران خارجی طبق روال حضور می‌یابند

داوود موسایی مدیر بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب با بیان اینکه سابقه اجرایی در نمایشگاه کتاب ندارم گفت: جلسات اجرایی نمایشگاه برگزار نشده است اما ناشران خارجی طبق روال حضور می‌یابند.

داوود موسایی مدیرکمیته بخش بین‌الملل نمایشگاه سی ام کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، پیرامون نمایشگاه کتاب و اولویت‌های آن اظهار داشت: هنوز استارت کار نخورده است و من در جریان کلیت کار هنوز قرار نگرفته‌ام، اما آنچه مسلم است اینکه طبق روال سال‌های گذشته اشکالات و مواردی بوده بر اساس مقدورات اشکالات را سعی داریم برطرف کنیم.

موسایی در پاسخ به اینکه در دوره‌های قبل مسئولیت اجرایی داشتید گفت: نه مسئولیتی نداشتم، ولی مشورت‌هایی پیش از پذیرش این کمیته شده بود.

مدیرکمیته بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب در پاسخ به این سوال که دعوت‌نامه ها برای ناشران خارجی ارسال شده یا نه؟ چون معمولا زودتر ارسال می‌شود، پیرامون ناشران بخش عربی به دلیل محدودیت ها و مشکلات نیز تصریح کرد: بر اساس اطلاعات سال‌های قبل و شکل دعوت همان سالها، اقدام خواهیم کرد.

وی درباره ثبت‌نام بخش بین‌الملل و اینکه از چه زمانی و در چه قالبی آغاز و اطلاع‌رسانی خواهد شد و این سوال که آیا ثبت نام دیر نشده است؟ ادامه داد: من امسال نخستین سال فعالیتم است، اما ناشرانی که تا سال‌های گذشته شرکت می‌کردند در برنامه اجرایی شان به طور معمول حضور در نمایشگاه کتاب تهران را قرار می‌دهند. هنوز جلسات اجرایی نمایشگاه برگزار نشده است.

مدیر بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب سی‌ام درباره این سوال که آیا جزوه اطلاعات و مقررات نمایشگاه در بخش بین‌الملل آماده است؟ چه زمانی منتشر می‌شود؟ افزود: فعلا همان جزوه پارسال را داریم و چیزی به من نداده اند و نمی‌دانم ثبت نام از چه زمان آغاز خواهد شد.

موسایی در پایان در پاسخ به این پرسش که مرتبط با اعضای بخش بین‌الملل هستید و یا آیا خود شما عضو انجمن ناشران بین‌الملل هستید؟ گفت: در این انجمن عضویت ندارم اما مرتبط هستم.

چند روز پیش از سوی سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد و رئیس نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی ام داود موسایی؛ مدیر کمیته ناشران خارجی معرفی شد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

کليه حقوق سايت محفوظ و متعلق به انجمن فرهنگي ناشران بين المللي ايرانيان است